1890 yılında Rum asıllı bir tüccar tarafından makarna ve un fabrikası olarak kurulmuş, uzun yıllar boyunca Balkanların en büyük makarna ve un fabrikası olmuştur.

Balkan Harbi’nin sona ermesinin ardından, 1914 senesinde Yaralı ailesinin mülkiyetine geçen TAŞFABRİKA 1948 yılında Giritligil ailesi tarafından satın alınmış ve 1950 yılında döneminin en önemli iktisadi faaliyetlerinden biri olan pamuk çırçır işletmesine dönüştürülmüştür. Faaliyetine 16 adet dizel motorlu çırçır makinası ile başlayan işletme, sanayileşmenin hızlanması ve elektrik enerjisinin tarım sanayisinde etkin kullanılmasına takiben, 21 adet elektrik çırçır makinası ile 1986 yılına kadar bölgede yetişen pamukları çırçırlamaya devam etmiş ve 1986 yılından sonra bir süre depo olarak kullanılmıştır.

2006-2008 yılları arasında aslına uygun olarak restorasyonu yapılan TAŞFABRİKA 2014 yılında, 1890 yılındaki görüntüsüne bürünerek ve geçmişin izlerini günümüze taşıyarak, TAŞFABRİKA Café & Restaurant olarak kapılarını sizlere açmıştır…

ERİK & ASMA & KİRAZ

“TAŞFABRİKA Café – Erik & Asma & Kiraz”

Bizim için bir kahvenin en az “124 yıl” hatırı vardır. TAŞFABRİKA’da tarihi ve dünya lezzetlerini sizler için harmanlıyoruz. Binbir çeşit aromadaki çaylarımızla ve kokusundaki cazibe ile sizleri bambaşka diyarlara götürecek olan kahve portföyümüzle ve TAŞFABRİKA’nın eşsiz ortamıyla gününüze harikalar katıyoruz… TAŞFABRİKA sizleri bekliyor !

PAMUK & KOZA

“TAŞFABRİKA Restaurant – Pamuk & Koza”

TAŞFABRİKA’da eğlencenin sınırı olmadığı gibi birbirinden leziz tadlarında sınır yoktur. Üstelik bir de bunların muhteşem bir gece ile ve müzikle birleştiğini düşünün… Değerli misafirlerinizle daha önce hiç yaşamadığınız bir deneyime sahip olun. Pamuk ve Koza salonlarımızda sizleri eğlenceye ve lezzete doyuralım…

BU KALİTEYİ YERİNDE GÖRMEK VE TATMAK İÇİN ÖNCELİĞİNİZİ ALIN

REZERVASYON YAP

Hafta içi
8:00 - 00:00

Hafta Sonu
8:00 - 02:00

Yukarıda belirtiğimiz gün ve saatlerde size özel muhteşem anlar sunmak için sizinle birlikteyiz.